Warszawa

-3.61°C
Mist Humidity: 89%
Wind: SE at 5.14 M/S
-4.1°C / -0.38°C
-1.46°C / 1.59°C
0.94°C / 1.51°C
1.52°C / 2.78°C

Kryształy, ciekłe kryształy i kryształowy człowiek

Kryształy, ciekłe kryształy i kryształowy człowiek

Można powiedzieć, że każdy kryształ ma określoną wibrację, a tym samym ma Cel w pracy z ludzkością. Główny Cel dotyczy, najprościej mówiąc, roli, jaką Kryształ ma do odegrania wśród ludzi.

Justin Moikeha Asar jest pierwszym autorem, który mówi o Mistrzowskich Dewach Kryształów – wielkich istotach, które istnieją w Królestwie Dew. Każdy kryształ ma związaną ze sobą Mistrzowską Dewę Kryształu, o której można myśleć jako Duchu Kryształu lub Aniele Ziemi. Ludzkość dawno zapomniała o świecie Dew, z powodu doświadczeń na Atlantydzie – od tamtej pory wiedza ta pozostaje na peryferiach ludzkiej świadomości.

Każdy kryształ podczas uzdrawiania działa na człowieka od poziomu duchowego po fizyczny. Symptomy fizyczne powinny być rozpatrywane jako końcowy rezultat długiej ścieżki wychodzącej od duchowego korzenia, którym być może trzeba się zająć w pierwszej kolejności (to dusza choruje, a nie ciało…). Choroba przemieszcza się od kochającego duchowego ja (nadduszy), do ciała Mentalnego (na wyższej płaszczyźnie mentalnej „umiejscowiona” jest dusza indywidualna), dalej do ciała Emocjonalnego i w końcu do ciała Eterycznego gdzie, jeśli nie zostaje obdarzona uwagą, staje się obecna na płaszczyźnie fizycznej.

Kryształ jest silnym narzędziem pomocy w tym procesie, jako że służy jednemu Prostemu Celowi, który wyraża się na wszystkich poziomach. Justin Moikeha Asar, na przykład, podaje ten Prosty Cel każdego kryształu w postaci jednego lub dwóch wyrazów, np. w przypadku Granatu jest to „Manifestacja Celu”, Larimaru- „Służba”, a Czaroitu- „Indywiduacja” (biorąc te trzy jako przykłady).

Kryształ może zostać umieszczony na ciele w celu wykonania swojej wibracyjnej pracy i umożliwienia uzdrowienia. Używane są też Trójce Kryształowe, których większość ludzi być może nigdy wcześniej nie spotkała. Trójca Kryształowa w uzdrawianiu jest sekwencją trzech kamieni, które uzupełniają się wzajemnie i doprowadzają do uzdrawiającego efektu, który nie mógłby zostać osiągnięty w przypadku zastosowania pojedynczego kryształu. Co ciekawe, podobna koncepcja pojawia się u ojca Klimuszki, który lecząc ziołami nigdy nie używał jednego, a trzech ziół, które wzajemnie się uzupełniały.
Istnieje ponad 150 Kryształowych Trójc wg starożytnej atlantydzkiej praktyki.

Inny autor, z którego wiedzy korzystam, to Luc Bourgault Blue Eagle Ousti Catoui. Pracuje jako nauczyciel w Quebec w Kanadzie, gdzie uczy terapeutycznego użycia Kryształów w podejściu według Indian amerykańskich. Luc jest również nauczycielem duchowości Indian, terapii muzyką, jest wykładowcą, ekologiem, pisarzem, poetą i muzykiem.

fluorite ga7c4b4088 1920

Według Luca, każdy, kto chce pracować z kryształami, musi zrozumieć dwie podstawowe zasady – medytację i szacunek. Pisze:

Przede wszystkim, pierwszym kryształem, z którym będziesz pracował, który oczyścisz i wypolerujesz musisz być ty sam. To iluzja myśleć, że możesz skutecznie pracować z kryształami, jeśli jeszcze nie zacząłeś pracować nad sobą samym. Musisz uznać, że ta praca, którą wykonujesz na sobie samym jest najważniejszą pracą ze wszystkich. Nawet jeśli odniesiesz dużo sukcesów, posiądziesz władzę i dobrobyt materialny, będziesz musiał to wszysto zostawić, gdy umrzesz, i jeśli nie przeprowadzisz pracy nad sobą, wrócisz do puktu wyjścia. Niczego nie osiągniesz, pomimo twojego bogactwa. Gdy pracujesz nad sobą, osiągasz bogactwo, które jest wieczne, i które nie znika wraz ze śmiercią.

„… Ludzie umierają, ale odradzają się w prawdziwym świecie Wielkiej Nadziei, tam gdzie istnieją jedynie duchy wszystkiego; jesteśmy w stanie poznać prawdziwe życie tutaj na ziemi jeśli oczyścimy nasze ciała i dusze, w ten sposób przybliżając się do Wielkiej Nadziei, która jest Wszech-Czystością. ~ Hehaka Sapa, The Secret Rites of the Sioux Indians, Paris PRP, 1975, str. 65”
Praca nad sobą daje ci poczucie, że naprawdę coś osiągnąłeś i podąża za tobą prosto do twojego kolejnego życia.

W tak piękny i prosty sposób Luc pokazuje, że odpowiedzialność za nasz rozwój nie może być zepchnięta na kryształ, od którego możemy mieć pokusę żądać, że dokona jakichś spektakularnych zmian w naszym życiu. Kryształ pomaga, ale największą pracę wykonujemy sami.

Ponieważ, ostatecznie, jesteśmy kryształami. Krew i płyny, które budują nasze ciała są, ogólnie rzecz biorąc, płynnymi kryształami. Woda, budująca podstawy żywego ciała biologicznego, jest w większości zbudowana z ciekłych kryształów (…) U pewnych bardzo oświeconych ludzi można znaleźć kryształ uformowany tuż pod czaszką. ~ Luc Bourgault Blue Eagle Ousti Catoui „The American Indian Secrets of Crystal Healing”

Kryształy mogą nam pomóc w przemianie – uczestniczą w niej i wspierają ją swoją wibracją. A każdy ze 133 kryształów (choć Ziemia rodzi coraz to nowe ich odmiany i nie powinniśmy przywiązywać się do tej liczby) ma swój wyjątkowy skład chemiczny, uład atomów i konkretną wibrację.

W kolejnych artykułach przedstawię wybrane Kryształy i ich użycie.

Źródła:
Luc Bourgault Blue Eagle Ousti Catoui, The American Indian Secrets of Crystal Healing, Quantum, 2017
Justin Moikeha Asar, Liquid Crystal Oracle, Blue Angel Publishing, 2016

 

Książki: Rockefeller. Totalna Kontrola    Globalny zamach stanu    Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych      Wynurzenie Omniwersum    Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości

O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | Wydawnictwo | © Copyright eWodnik.pl |

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila