Ufologia komercyjna, ufologia podziemna i kto w końcu ustanowił naukę egzopolityczną?

Ufologia komercyjna, ufologia podziemna i kto w końcu ustanowił naukę egzopolityczną?

Ufologia komercyjna, ufologia podziemna i kto w końcu ustanowił naukę egzopolityczną?

Ostatnio napisałam do Alfreda Lambremonta Webre’a maila, z zapytaniem, jak to jest z tą ufologią? Przygotowując się do wywiadu z nim w związku z publikacją w Polsce jego książki "Wynurzenie Omniwersum", układałam listę tematów, które chciałabym poruszyć. Ale o to bardzo chciałam zapytać Alfreda od razu i uzyskać szybko jakąkolwiek odpowiedź.

Powiedziałam mu, że śledząc ufologię od kilku ostatnich lat zauważyłam, jak bardzo się „spłyciła”. To co teraz napiszę, to moje osobiste obserwacje, przemyślenia i odczucia – potem napiszę, jakiej odpowiedzi udzielił mi Alfred (którego uważam za twórcę egzopolityki; egzopolityka – sztuka lub nauka rządów w zakresie tworzenia lub wpływania na politykę wobec zjawisk pozaziemskich i istot pozaziemskich). 

Widzę sterowaną ufologię, ugłaskaną, na którą idą duże środki finansowe – przewodzi w tym telewizja internetowa gaia.com, która oferuje seriale z kosmitami pięknie zaprojektowanymi przez grafików, oraz narrację, która prezentuje ich tylko i wyłącznie w pozytywnym świetle (ostatnio  nawet Anunnaki przedstawiani są jako dobrzy, życzliwi pomocnicy ludzkości: Matias de Stefano na gaia.com). Widzę, że taka sama narracja wydaje się być prowadzona w różnych obszarach językowych: we francuskim David Rousseau, hiszpańskim – Matias de Stefano, polskim – seria „Gwiezdne Dzieci”, amerykańskim – gaia.com, itd. Wszystkie te narracje proponują wysokiej jakości grafiki komputerowe Obcych, które są do siebie bardzo podobne, niemal identyczne. Narracje te milczą także w zakresie negatywnych aspektów tzw. wzięć, całego obszaru badań, którym zajmuje się „ufologia podziemna”, a który łączy w sobie porwania przez tzw. Obcych, opętania przez demony i kwestię traum i zniszczonego życia ofiar tego typu doświadczeń (doświadczenia te nie mają nic wspólnego z pięknym obrazem prezentowanym przez ufologię komercyjną).

W polskich mediach alternatywnych pokazuje się od czasu do czasu postać dr. Michaela Salli, który prezentowany jest jako twórca egzopolityki. I tutaj od razu muszę zabrać głos i podzielić się tym, co ja wiem na ten temat. Gdy zobaczyłam, że Salla jest tak prezentowany, pomyślałam, że oto i na polskie podwórka wdarła się propaganda ufologii komercyjnej. Już jakiś czas temu, gdy zaczęłam śledzić poczynania pana Salli (którego książki też posiadam, tłumaczyłam również na swoim kanale jakieś jego wystąpienia), zauważyłam, że: po pierwsze, używa nazwy domeny bardzo podobnej do Alfreda (Alfred: exopolitics.com; Salla: exopolitics.org); po drugie: ma logo pokazujące skrzydła, które zawsze wzbudza moja podejrzliwość (o tym może innym razem, gdyż to obszerna kwestia.) Śledząc przez pewien czas jego działalność zauważyłam bez wątpienia, że podaje się i próbuje sprawiać wrażenie twórcy egzopolityki. Gdy tymczasem to Alfred L. Webre używał tej nazwy jeszcze przed Sallą i napisał książkę Exopolitics, tym samym wprowadzając ten termin do ufologii i świata nauki.

Podzieliłam się moimi przemyśleniami z Alfredem, na co ten odpowiedział następująco: 

„Oto linki do 3 artykułów, które obalają twierdzenie, że Michael Salla jest „założycielem” egzopolityki. Mimo, że twierdzi, że jest naukowcem [ja sam wykładałem na Uniwersytecie Yale i Uniwersytecie w Teksasie], Michael Salla zdecydował się zignorować zasady cytowania i własności intelektualnej, jeśli chodzi o egzopolitykę. Salla jest byłym pilotem/nawigatorem australijskich sił powietrznych, który ukończył studia na Australian National University – ASIO [to uniwersytet powiązany z CIA], a następnie został umieszczony w powiązanym z CIA think-tanku na American University w Waszyngtonie DC, (którego dyrektora akurat znałem) w celu infiltracji ruchu UFO i egzopolityki, moim zawodowym zdaniem. Salla natychmiast dostał zlecenie od swoich opiekunów z CIA, aby podkopywać moją pracę i mój wkład i tak trwa to do dziś. Ta infiltracja przez Deep State jest dobrze znana w ufologii i egzopolityce.”

Poniżej trzy linki przesłane przez Alfreda w moim tłumaczeniu:

What is Exopolitics by Michael SokolovCzym jest egzopolityka? Michael Sokolov

Egzopolityka, jak sama nazwa wskazuje, to polityka pozaziemska.

(Użycie przedrostka „egzo” w odniesieniu do spraw pozaziemskich zostało już ustalone, na przykład przez termin „egzobiologia” oznaczający badanie życia pozaziemskiego.)

Egzopolityka jest bezpośrednim logicznym rozszerzeniem konwencjonalnej polityki na teatr międzyplanetarny. Dr Alfred Webre, który formalnie wprowadził egzopolitykę jako dyscyplinę naukową, określił ją jako badanie prawa, zarządzania i polityki we Wszechświecie [Uniwersum – dop. U.K.].

Potrzeba egzopolityki pojawia się naturalnie. Kiedy zaakceptuje się istnienie innych czujących istot poza nami w naszym najbliższym sąsiedztwie (które na potrzeby tej dyskusji można zdefiniować jako Układ Słoneczny i pobliskie gwiazdy), konieczne staje się polityczne spojrzenie na naszych sąsiadów. Jak wszystkie czujące istoty, naturalnie muszą mieć własne potrzeby, pragnienia, zainteresowania i plany.

Przez analogię do partii politycznych na Ziemi, które są skupiskami jednostek, które podzielają pewien wspólny program polityczny, tj. pewien zestaw polityk, które wzajemnie dążą do realizacji, możemy wprowadzić pojęcie partii egzopolitycznej, którą zdefiniujemy jako dowolna grupa członków społeczności międzyplanetarnej z określonym programem egzopolitycznym, tj. określonym zestawem polityk wobec innych członków społeczności międzyplanetarnej.

Główne zadanie badań egzopolitycznych polega zatem na identyfikacji istniejących członków naszego najbliższego sąsiedztwa i klasyfikowaniu ich według ich egzopolitycznych programów, tworząc w ten sposób obraz istniejących partii egzopolitycznych w naszym bezpośrednim sąsiedztwie.

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila