Warszawa

-3.61°C
Mist Humidity: 89%
Wind: SE at 5.14 M/S
-4.1°C / -0.38°C
-1.46°C / 1.59°C
0.94°C / 1.51°C
1.52°C / 2.78°C

Czy Obcy są fizyczni, czy wielowymiarowi- odpowiada ufolog Jacques Vallée

Można powiedzieć, że współczesna ufologia nie jest już nauką jednorodną. Obecnie popularne stały się informacje o „kosmitach”oparte totalnie na nienaukowych i bardzo często zmanipulowanych tzw. przekazach channelingowych. Mimo to nadal istnieje coś, co można nazwać ufologią podziemną, gdzie cały czas działają i badania prowadzą prawdziwi naukowcy z wnikliwymi umysłami. Takich właśnie ufologów staramy się wyszukiwać.

Jednym z nich jest na pewno Jacques Vallée.

Ufolog ten zaczął pracę w 1962 r. w USA, gdzie pracował jako astronom na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, pracował nad projektem NASA dotyczącym szczegółowej mapy planety Mars. Obecnie mieszka w San Francisco w USA.
Pochodzi z Francji – tam był inwestorem, informatykiem, ufologiem i astronomem.

Będąc już w Stanach obronił doktorat z informatyki na Uniwersytecie Northwestern. W niezależnej organizacji Institude for the Future w latach 1972-1976 kierował projektem NSF-u, amerykańskiej rządowej agencji wspierającej rozwój nauki, dotyczącym sieci komputerowych. W trakcie tego projektu opracowano Planning Network (PLANET) – pierwszy system konferencyjny działający w sieci komputerowej ARPANET na wiele lat przed utworzeniem Internetu. W Państwowym Komitecie Doradczym Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Michigan był zaangażowany we wczesne prace nad sztuczną inteligencją. Napisał cztery książki o zaawansowanej technologii, w tym nie przetłumaczone na język polski Computer Message Systems, Electronic Meetings, The Network Revolution i The Heart of the Internet.
Przez wiele lat wraz ze swym mentorem, astronomem Josefem Allenem Hynekiem, dr Valée badał dokładnie sprawę UFO i na nim właśnie wzorowano postać zagraną przez François Truffauta w słynnym filmie Stevena Spielberga Bliskie spotkania trzeciego stopnia.

Dzięki swoim badaniom nad UFO Vallée podróżował po całym świecie. Jako jeden z szanowanych ekspertów w dziedzinie UFO napisał kilka poważanych w środowisku, naukowych książek na ten temat.
Po raz pierwszy zauważył niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) nad swoim domem w Pontoise w maju 1955 roku. Sześć lat później, w 1961 roku, pracując dla Francuskiego Komitetu Przestrzeni Kosmicznej, Vallée był świadkiem zniszczenia taśm rejestrujących nieznane obiekty krążące wokół Ziemi. Te wydarzenia przyczyniły się do jego wieloletniej fascynacji zjawiskiem UFO.
W połowie lat 60. Vallée dążył do uwierzytelnienia hipotezy o istnieniu życia pozaziemskiego − jego dwie pierwsze książki na temat UFO naukowo potwierdzały tę hipotezę.

Jednak do roku 1969 jego poglądy uległy zmianie. On sam przyznał publicznie, że hipoteza o pozaziemskim pochodzeniu Obcych jest mocno zawężona i pomija wiele istotnych danych i rozpoczął badania nad relacjami między UFO a sektami, religią, aniołami, spirytyzmem, kryptozoologią i parapsychologią. Powyższe powiązania zostały po raz pierwszy opisane w trzeciej jego książce: Passport to Magonia: From Folklore to Flying Saucers. (Paszport do Magonii: od folkloru do latających talerzy). Vallée wysunął hipotezę wielowymiarowości ufo i Obcych, według której istoty pozaziemskie mogą pochodzić niekoniecznie z kosmosu − mogą funkcjonować poza czasoprzestrzenią, w innych wymiarach, a zatem koegzystować z ludźmi niezauważone.
Ta teoria Vallée została chłodno przyjęta przez amerykańskich ufologów, skutkiem czego zaczęto postrzegać go jako wyrzutka. Sam Vallée sam siebie określa jako „heretyka pośród heretyków”.

Swe poglądy i sprzeciw wobec popularnym hipotezom o ufo Vallée podsumował w kolejnej pracy, Five Arguments Against the Extraterrestrial Origin of Unidentified Flying Objects (Pięć argumentów przeciwko pozaziemskiemu pochodzeniu UFO), opublikowanej w Journal of Scientific Exploration (dzienniku badań naukowych) w 1990 roku.

„Opinia naukowa ogólnie rzecz biorąc podąża za opinią publiczną w przekonaniu, że UFO albo nie istnieje (hipoteza zjawisk naturalnych), albo, jeśli istnieje, jest dowodem nawiedzania Ziemi przez przedstawicieli wysoko rozwiniętych gatunków istot pozaziemskich (hipoteza ETH). Z punktu widzenia autora, badanie nad UFO nie może być ograniczone przez te dwie alternatywy. Wręcz przeciwnie, już sama kumulacja danych wykazuje wiele możliwych wzorów rozwiązań, często wskazujących na to, że UFO istnieje, stanowi nieznane dotąd zjawisko, a znane fakty nie potwierdzają powszechnego przekonania o kosmicznych korzeniach ‘kosmicznych przybyszów’.”

Obecnie hipoteza wielowymiarowości Obcych ma o wiele większe grono sympatyków (wśród nich jest np. demonolog Nathaniel Gillis). Warto przypomnieć sobie, co Jacques Vallée mówił o tym zjawisku w latach 80-tych w słynnym wówczas programie Jeffreya Mischlove’a. Informacje te bynajmniej nie straciły na swojej ważności.


Książki: Rockefeller. Totalna Kontrola    Globalny zamach stanu    Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych      Wynurzenie Omniwersum    Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości

O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | Wydawnictwo | © Copyright eWodnik.pl |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz przechowywana w systemach gromadzenia i udostępniania danych bez zgody właściciela praw autorskich.

 

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila