Warszawa

17.99°C
Clear Sky Humidity: 36%
Wind: 2.06 M/S
11.48°C / 22.88°C
14.93°C / 19.14°C
12.33°C / 24.38°C
14.94°C / 25.98°C

Zmiany klimatu tematem zakazanym do dyskusji

Zmiany klimatu tematem zakazanym do dyskusji

 „Wszyscy są potrzebni w krytycznej bitwie, aby obudzić społeczności na to, co nadchodzi, musimy sprawić, by każdy dzień się liczył. Udostępniaj wiarygodne dane z wiarygodnego źródła, aby Twój głos był słyszalny. Działania mające na celu podnoszenie świadomości można prowadzić z własnego domowego komputera”. (Dane Wigington)

Czy to, co obecnie dzieje się z pogodą na świecie, to co dzieje się na naszym niebie jest naturalne? W mediach alternatywnych jesteśmy zewsząt bombardowani informacjami i teoriami wszelkiego rodzaju, i nie piszę tego sarkastycznie, a w celach porównawczych – Rezonans Schumanna rośnie, następują wybuchy na Słońcu, przechodzimy do 5D, Ziemia się oczyszcza i tak dalej. Media głównego nurtu z kolei wszelkie zmiany w naszej biosferze i powyżej przypisują tzw. „zmianom klimatu”, które stały się usprawiedliwieniem dla niemalże wszystkiego: dla tego, że młodzi ludzie umierają na zawały serca, że humbak wpłynął w wody Bałtyku, że rośnie inflacja – wszystkiemu mniej lub bardziej winne są wg nich „zmiany klimatu”.

shuman


Zmiany klimatu to temat „gigant”, który powinien stać się centrum zainteresowania nas wszystkich, wywołać debaty publiczne, nie tylko „ekspertów” z telewizji, gazet i ław sejmowych, ale każdego z nas. A to dlatego, że jest on pełen tajemnic, niedopowiedzeń, ogólników, haseł bez wyjaśnienia, mantr powtarzanych bez oparcia w faktach lub z pominięciem tychże faktów (np. tych dotyczących technologii służącej do modyfikacji pogody – jak moża pominąć tak ważny element?)
Dlatego najbliżesze lata powinny pokazać wzmożoną dyskusję na temat „zmian klimatu” i geoinżynierii i powinniśmy dać z siebie wszystko, by nie pozowolić na odebranie nam możliwości dyskusji na ten temat, ponieważ już wiadomo, że jest to jeden z tych tematów, który został wyznaczony do cenzurowania przez globalne platformy internetowe.

„Facebook zacznie oznaczać niektóre posty użytkowników, które wspominają o zmianach klimatu, w taki sam sposób, w jaki dodawał adnotacje do postów omawiających wybory i Covid-19, znak, że sieć społecznościowa poważnie traktuje dezinformację związaną z klimatem (…)
Korporacja zaznacza, że na razie etykiety będą dodawane do części postów dotyczących zmian klimatycznych niezależnie od prezentowanej treści – nie jest to działanie wymierzone np. w denialistów klimatycznych. Etykiety będą zawierać link do Centrum Informacji o Klimacie Facebooka, gdzie użytkownicy znajdą zestaw artykułów i danych naukowych.” – donosił magazyn Bloomberg już w 2021 roku, o czym pisał polski portal energetyka24.
Wszyscy możemy się domyślać, do czego dalej poprowadzą takie działania. Unia Europejska również wytoczyła swoje działa. Na stronie Komisji Europejskiej czytamy:

„Zmiana klimatu jest największym i najtrudniejszym problemem, z jakim boryka się obecnie nasze społeczeństwo, a radzenie sobie z nim wymaga nowej strategii na rzecz wzrostu gospodarczego, która przekształci Unię i nie tylko w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę. Niemniej jednak informacje o zmianach klimatu często spotykają się ze sceptycyzmem, zaprzeczaniem i kontrarianizmem, a dezinformacja na ten temat rozprzestrzenia się na całym świecie. Zajęcie się kwestią polaryzacji opinii publicznej w związku ze zmianami klimatycznymi wymaga uznania przyczyny i zajęcia się nimi. W tym kontekście podczas tej sesji omówiono wkład, jaki mogą wnieść inicjatywy w zakresie sprawdzania faktów, badań i umiejętności korzystania z mediów we wspieraniu opartej na dowodach i zorientowanej na przyszłość polityki przeciwdziałania dezinformacji w UE. Obejrzyj nagranie i dowiedz się, dlaczego dezinformacja klimatyczna ma znaczenie i co można z tym zrobić.”
Następnie czytamy o strategii i planie wszelkiego rodzaju narzędzi instytucjonalnych i prawnych do „przeciwdziałania dezinformacji” w sprawie zmian klimatu1 (gdzie dezinformacją określana jest wszelka informacja, która nie pochodzi od „ekspertów” WEF i EU – czy przy takim podejściu możliwa jest jakakolwiek debata? Pytanie retoryczne).

O kolektywnych, instytucjonalnych działaniach mających na celu walkę z „dezinformacją” (czyt. dyskusją) na temat zmian klimatu świadczy też chociażby praca i comiesięczne raporty organizacji EDMO (European Digital Media Observatory – Europejskie Obserwatorium Mediów Cyfrowych) z siedzibą w Brukseli. Organizacja matka, z całą siecią podległych jej pod-organizacji fact-chekingowych (m.in. Pagella Politica – Facta.news, 15min, AFP, Correctiv, DPA, EFE Verifica, Factcheck Vlaanderen, Knack, Maldita, Newtral, Nieuwscheckers, Polígrafo, Re:Baltica, Science Feedback, Verificat, VerificaRTVE), stale monitoruje sieć internetową pod kątem kontrolowania dyskusji na temat klimatu. Na przykład, w czerwcowym raporcie z 2022 r. pod tytułem „Dezinformacja o zmianach klimatu – główne narracje w czerwcu na poziomie europejskim”, czytamy:

„Dezinformacja na temat zmian klimatu w UE w czerwcu nasila się, jak podkreślono w ostatnim comiesięcznym raporcie EDMO. Najbardziej prawdopodobnymi czynnikami przyczyniającymi się do tego rozwoju są liczne wiadomości emitowane przez tradycyjne media o trwającej wyjątkowej fali upałów oraz zanikanie zainteresowania innymi tematami, które dominowały w krajobrazie dezinformacji w poprzednich miesiącach, takimi jak wojna na Ukrainie i pandemia .
Cztery główne narracje, często ze sobą skorelowane, są rozpowszechniane jako dezinformacja dotycząca zmian klimatu: pierwsza zaprzecza istnieniu zmian klimatu lub roli w nich człowieka; druga zarzuca mediom głownego nurtu sianie nieuzasadnionej paniki; trzecia dotyczy energii odnawialnej, pojazdów elektrycznych i recyklingu; a czwarta atakuje ruch klimatyczny, zarzucając mu hipokryzję lub głupotę.”

Następnie raport bierze każdy z „zarzutów” oddzielnie i przedstawia własne argumenty, dlaczego są fałszywe, broniąc m.in. Grety Thunberg, a w końcu zawężając wszystko do konkluzji:

„Wiele fałszywych wiadomości na temat zmian klimatycznych zostało wykrytych w czerwcu przez różne organizacje należące do sieci fact-checkingowej EDMO. Większość tych fałszywych wiadomości można przypisać narracjom przekazującym precyzyjne komunikaty opinii publicznej: po pierwsze, zmiana klimatu nie jest rzeczywista lub nie jest związana z działalnością człowieka; po drugie, tradycyjne media chcą wywołać nieuzasadnioną panikę w związku ze zmianami klimatycznymi; po trzecie, odnawialne źródła energii, recykling i pojazdy elektryczne są bezużyteczne, a nawet niebezpieczne; po czwarte, ruch klimatyczny jest hipokryzją i głupotą.

Ogólnie rzecz biorąc, główny przekaz płynący z tych narracji jest mniej więcej taki sam: jeśli wierzysz w zmianę klimatu i próbujesz coś z tym zrobić – czy to w życiu osobistym, czy jako aktywista – jesteś głupi, jesteś marionetką, pożytecznym idiotą w rękach jakiejś większej potęgi. Jeśli nie wierzysz w zmiany klimatyczne, jesteś tym mądrym, którego nie da się zwieść propagandą mediów głównego nurtu.” (Tommaso Canetta, Wicedyrektor Pagella Politica i Facta.news)2
3 marca 2023 r. EDMO zorganizowało seminarium na temat dezinformacji dotyczącej zmian klimatu. W opisie seminarium czytamy:

„Zmiana klimatu jest jednym z najpilniejszych wyzwań stojących obecnie przed naszą planetą i wymaga pilnych działań ze strony jednostek, społeczności i rządów na całym świecie. Niestety rozprzestrzenianie się dezinformacji i fałszywych wiadomości coraz bardziej utrudnia ludziom zrozumienie powagi problemu i podjęcie odpowiednich działań.
W seminarium wezmą udział mówcy-eksperci, w tym Paula Gori, Sekretarz Generalny EDMO, Tommaso Canetta, Koordynator ds. sprawdzania faktów EDMO oraz Emma Goodman, specjalistka EDMO ds. mediów i umiejętności informacyjnych.
Jednym z głównych celów seminarium jest podniesienie świadomości na temat zakresu dezinformacji dotyczącej zmian klimatu i jej wpływu na opinię publiczną i politykę.
Seminarium obejmie szereg tematów związanych z dezinformacją dotyczącą zmian klimatycznych, w tym sposoby jej rozprzestrzeniania się, dlaczego jest tak niebezpieczna i co możemy zrobić, aby z nią walczyć. Prelegenci omówią niektóre z najczęstszych mitów i błędnych przekonań na temat zmian klimatu i wyjaśnią, w jaki sposób można je obalić za pomocą dowodów naukowych i informacji opartych na faktach. Zwrócą również uwagę na rolę mediów cyfrowych w rozpowszechnianiu dezinformacji oraz na potrzebę bardziej skutecznych inicjatyw w zakresie sprawdzania faktów i umiejętności korzystania z mediów.”3 O powadze sytuacji i rozmachu „plityki klimatycznej” świadczy też raport jednego z największych graczy wśród globalistów, Fundacji Carnegie, pt. ZMIANY KLIMATU I POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA UE.4

Możemy się spodziewać poważnych działań skierowanych na przejęcie i kontrolowanie narracji dotyczącej „zmian klimatu”, ponieważ zbyt wiele środków zostało już przeznaczonych na ustawienie całej gospodarki i systemu finansowego w oparciu właśnie o to nowe „zagrożenie”.

1.  Futurium
2.  Edemo
3.  Edemo II
4. Carnegieendowmen

Poznaj Autora : Ula KlimkoO nas | Współpraca | Instagram | Telegram | © Copyright eWodnik.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz przechowywana w systemach gromadzenia i udostępniania danych bez zgody właściciela praw autorskich.

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila