Warszawa

9.31°C
Moderate Rain Humidity: 91%
Wind: SE at 1.03 M/S
5.21°C / 10.09°C
5°C / 12.53°C
6.16°C / 14.07°C
7.75°C / 15.77°C

Pakt dla Przyszłości ONZ 2024 - pakt z kim? dr Jacob Nordangård

 Wykład dr Jacoba Nordangårda odkrywa prawdziwe intencje przyszłorocznego Szczytu Przyszłości, którego efektem będzie dokument końcowy Pakt Liderów na rzecz Przyszłości.
Plan zawarty w Pakcie polega na przekształceniu zaleceń Naszej Wspólnej Agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych w konkretne działania i przyspieszeniu realizacji Agendy 2030.
Jeśli pakt zostanie podpisany, jego skutkiem będzie nowy zautomatyzowany globalny system zarządzania, mający poważne konsekwencje dla naszych wolności. Kto odniesie korzyści i ostatecznie poprowadzi transformację?

Tymczasem kluczowe wiadomości z Rosji: program biocyfrowej konwergencji jest oficjalnie w przygotowaniu.

Centrum Prasowe Narodowego Centrum Badań „Instytut Kurczatowa”, 03.11.2023, powiadomił: „Rosja będzie miała program rozwoju technologii naturalnych”. Dekret podpisał Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin.

„W latach trzydziestych akademik Wernadski powiedział, że gdy tylko technosfera rozprzestrzeni się na większą część świata, dojdzie do katastrofy zasobów. I możemy to teraz widzieć. Drogi są dwie: albo wojna o zasoby, która już zaczyna się na całym świecie, albo stworzenie technosfery przypominającej naturę” – komentuje Michaił Kowalczuk, prezes Centrum.

Dekret Prezydenta Federacji Rosyjskiej w sprawie przyspieszenia rozwoju i wdrażania technologii przypominających naturalne jest nie tylko bardzo istotny dla Rosji, ale de facto stanowi warunek utrzymania konkurencyjności i przetrwania kraju. Technologie przypominające naturalne dla rozwoju naukowo-technologicznego kraju i dobrobytu ludzi są naszą nieuniknioną przyszłością. Przyszłość ta zbliża się wielkimi krokami i rozpoczęła się już wraz z przejściem po latach 2006-2008 do szóstego porządku technologicznego na kolejne 40-50 lat (era technologii biologicznych, środowiskowych, medycznych, społeczno-psychologicznych, nanotechnologii, sztucznej inteligencji (AI) , nietradycyjne mechanizmy transportu, technologie wojskowe, technologie budowy eko-miast i zielonych „inteligentnych” miast, w tym przyszłych pozaziemskich osad w kosmosie, na Księżycu, Marsie itp.).

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił rządowi opracować i zatwierdzić w ciągu sześciu miesięcy plan rozwoju technologii przypominających naturalne.

Oprócz przygotowania planu rozwoju Władimir Putin nakazał „stworzenie zaawansowanej infrastruktury naukowej, utworzenie zasobów ludzkich i prowadzenie badań naukowych” w tej dziedzinie. Narodowe Centrum Badawcze Instytut Kurczatowa będzie prowadziło badania naukowe w zakresie technologii przypominających naturalne.

Zgodnie z dekretem rząd musi dokonać oceny tego sektora w Rosji i określić wielkość, a także źródła finansowania realizacji planu rozwoju.

Koncepcja „podobieństwa do natury” opiera się na kopiowaniu natury w rozwoju nowoczesnych technologii, które są zintegrowane z obiegiem zasobów naturalnych i nie szkodzą środowisku. Pierwszy na świecie kompleks do badania tego obszaru pojawił się w Instytucie Kurchatova w 2009 roku.

W Rosji powstanie maszyna perpetuum mobile dla satelitów.

Źródło: „Putin signed the decree on the development of nature-like technologies”  Trochę więcej szczegółów tutaj   Trochę głębiej: Tutaj , Tutaj i Tutaj


art print globalny zamach stanu

Globalny zamach stanu juz w sklepie!

Książka Elany Freeland „Pod zjonizowanym niebem” ukaże się w naszym sklepie już niebawem.

Książki: Rockefeller. Totalna Kontrola    Globalny zamach stanu    Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych      Wynurzenie Omniwersum    Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości
O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | Wydawnictwo | © Copyright eWodnik.pl | MAREK.NZ |Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz przechowywana w systemach gromadzenia i udostępniania danych bez zgody właściciela praw autorskich.

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila