Warszawa

17.99°C
Clear Sky Humidity: 36%
Wind: 2.06 M/S
11.48°C / 22.88°C
14.93°C / 19.14°C
12.33°C / 24.38°C
14.94°C / 25.98°C

Najciekawsze miejsca tworzą ludzie

Przemierzając kraj w poszukiwaniu talentów trafiłam w okolice Gdańska. Ten wyjazd czekał rok na realizację, w końcu doszedł do skutku. W zakresie tej podróży było spotkanie z niezwykłym człowiekiem.

Czesław Bielicki i jego żona są właścicielami prywatnego Muzeum Kaszubska Zagroda Bielickowo. Zmęczony wykonywanie ciężkiej pracy od najmłodszych lat Pan Czesław postanowił zrobić coś dla siebie. Motorem do zmiany były wspomnienia domu rodzinnego i czasów dzieciństwa. Zafascynowany tym okresem rozpoczął systematyczne gromadzenie sprzętów, urządzeń, samochodów. Można u niego zobaczyć wiele cudów techniki począwszy od początku XX wieku. Zakres jego zbiorów jest imponujący, o czym można się przekonać odwiedzając Zagrodę Kaszubską Bielckowo.

Gościnność, szczerość i skromność, a także ogromna wiedza dotycząca posiadanych zbiorów zadziwia i powoduje, że chce się tam wracać.
Najciekawsze miejsca tworzą ludzie. To właśnie ludzie tworzą atmosferę a energia, jaką się dzielą wznosi do pozytywnych przestrzeni.

 

Wsparcie  Autora : Elżbieta Żłobicka | O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | eWodnik Patronite | © Copyright eWodnik.pl |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz przechowywana w systemach gromadzenia i udostępniania danych bez zgody właściciela praw autorskich.

 

 

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila