Warszawa

9.31°C
Moderate Rain Humidity: 91%
Wind: SE at 1.03 M/S
5.21°C / 10.09°C
5°C / 12.53°C
6.16°C / 14.07°C
7.75°C / 15.77°C

Jura Krakowsko Częstochowska to kraina pełna historii i tajemnic. eWodnik Studio

 
 

Jura Krakowsko Częstochowska to kraina pełna historii i tajemnic. Rozległa kraina z mnóstwem zamków, jaskiń i pięknych krajobrazów. Znalazłam się tam w ubiegłym roku i odniosłam wrażenie, że jestem w innej epoce. Podczas jednego ze spacerów w tym urokliwym miejscu, moja wyobraźnia poszybowała w przeszłość. Byłam w jednej z jaskiń. Zobaczyłam ognisko i gromadę ludzi. Matki tuliły swoje dzieci, mężczyźni pilnowali, by ognisko nie wygasło. Spożywali strawę. Wydawało się mi że jestem jedną z nich, a jednocześnie obserwuję wycinek tego życia.
W tym roku wybrałam się ponownie w tamte rejony. Tym razem wybrałam się do Olsztyna jurajskiego, gdzie swoją Chatę na Zakolu, prowadzi aktor Stanisław Kałkus z żoną Joanną. Jesteś tam i czujesz klimat dawnych lat, a w kontakcie z wyjątkowymi gospodarzami stajesz się wyjątkowym człowiekiem. W obejściu witają Ciebie "stwory": smok, czarownice na miotle, strachy i inne. Galeria historii stworzona przez właściciela przenosi w inny wymiar. To wyjątkowe miejsce Stanisław stworzył mocą swojej wyobraźni, pracą rąk i wyjątkowością charakteru, indywidualnym patrzeniem na świat.
Zapraszam Ciebie na spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, jakim jest Stanisław Kałkus.

Wsparcie  Autora : Elżbieta Żłobicka | O nas | Współpraca | SKLEP | Instagram | Telegram | eWodnik Patronite | © Copyright eWodnik.pl |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz przechowywana w systemach gromadzenia i udostępniania danych bez zgody właściciela praw autorskich.

 

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila