Przyszłość świata zagrożonego przez nieetyczną biotechnologię sztucznej inteligencji

Przyszłość świata zagrożonego przez nieetyczną biotechnologię sztucznej inteligencji

Przemysł biotechnologiczny rozwija się w przyspieszonym tempie wraz z rozwojem sztucznej inteligencji. Na horyzoncie pojawiają się nadzieje na tworzenie inteligentnych miast, wydłużanie życia, klonowanie, drukowanie organów i części ciała. Firmy technologiczne połączyły się z rządami, organami ścigania, edukacją, mediami i celebrytami, aby przybliżyć społeczeństwu swoją wizję Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Coś, co opisałem w mojej ostatniej książce The Great Reset: Jak wielkie elity technologiczne i ludzie na całym świecie mogą zostać zniewoleni przez Chińską Partię Komunistyczną lub sztuczną inteligencję.

Problem z Czwartą Rewolucją Przemysłową lub Wielkim Resetem polega na braku etyki. Inteligentna istota ludzka lub społeczeństwo kierujące się mądrością nie stworzyłoby infrastruktury, która umożliwiałaby wykorzystywanie korporacji lub sztucznej inteligencji do wpływania na postrzeganie, myśli i przekonania ludzi lub kontrolowania ich. Czemu? Ponieważ, jeśli wizja kilkuset oligarchów wpłynie na świat, tyrania może rozwinąć się w niezwykle szybkim tempie w ciągu najbliższych 5-10 lat dzięki technologii AI, która łączy się z sieciami komunikacyjnymi, walutami cyfrowymi, aktywami i kulturą. W istocie, jeśli popełnią błędy, konsekwencje może ponieść cały świat.

Jedynym sposobem, aby oligarchowie nie doprowadzili ludzi na świecie do niebezpiecznego punktu, byłoby ucieleśnienie wszechwiedzącej mądrości, etyki i życzliwości. O ile mi wiadomo, niewielu ludzi pasuje do tego wszechwiedzącego życzliwego opisu. A jeśli tak, to czy daje to prawo [rządzącym światem] do przekroczenia wolnej woli 7 miliardów ludzi w zakresie percepcji, wartości i osobistego przeznaczenia?

Największym problemem jest tutaj etyka. Etyka odnosi się do kultury, duchowości i rzeczy materialnych, z którymi łączymy się w naszym codziennym życiu. A we współczesnej nauce etyka jest subiektywna, jeśli chodzi o bioinżynierię i eksperymenty z biotechnologią AI. Tu występują największe zagrożenia. Po zbudowaniu infrastruktury inteligentnego miasta, oligarchowie uzyskają władzę i wpływy wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i systemów, a wówczas będzie za późno na powstrzymanie lub wyjście z ogromnych katastrof lub tyranii bez znacznych strat i poświęceń.

Inne kwestie to podmioty państw narodowych, takie jak Komunistyczna Partia Chin i ich wojskowe eksperymenty bioinżynieryjne. W 2019 r. przewidziałem i ostrzegłem, że chiński reżim krzyżuje ludzi i zwierzęta z pomocą sztucznej inteligencji w laboratoriach, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ludzi na świecie w postaci broni biologicznej. Okazało się, że zagrożenie to nazywa się Covid-19. Założyłem organizację The AI Organization, aby zaproponować doradztwo i ocenę ryzyka przy użyciu pewnych technik i technologii, które nie mają sobie równych w żadnym rządzie. Właśnie dlatego byliśmy tak dokładni i przewyższyliśmy wszystkie globalne rządy razem wzięte, wykrywając Covid-19 zanim rozprzestrzenił się na ludzi na całym świecie. Celem było i jest dostarczanie danych wywiadowczych w celu ochrony ludzi na całym świecie przed nieetycznym wykorzystaniem sztucznej biotechnologii. Głównym problemem, jaki mieliśmy w przeciwdziałaniu zagrożeniu z Chin był brak wsparcia mediów, uznania i finansowania na poziomie globalnym.

Jako założyciel The AI Organization staram się w równym stopniu wspierać pozytywne strony konserwatystów i liberałów oraz wskazywać różne kwestie w celu przejrzystości, bezpieczeństwa i łagodzenia zagrożeń. Nie oddzielam sfery polityki od praw człowieka i zagrożeń AI w odniesieniu do maszyn i biotechnologii, gdy polityka, biznes i wszystkie elementy ludzkie łączą się z Czwartą Rewolucją Przemysłową. W związku z tym należy zająć się wszystkimi aspektami związanymi ze sztuczną inteligencją i globalną infrastrukturą, jeśli mamy powstrzymać jeszcze większe zagrożenia niż te, których byliśmy świadkami w roku 2020 wraz z pojawieniem się Covid-19 - epidemii, która zyskuje coraz większą akceptację głównego nurtu jako broń biologiczna z laboratorium, wyprodukowana przez ChPK, a nie naturalna choroba.

Zawsze istnieje nadzieja na lepszą przyszłość, jeśli uda nam się mądrze i pozytywnie podejść do ery sztucznej inteligencji. Oznacza to, że nie pozwalamy maszynom myśleć i kontrolować naszego przeznaczenia oraz autentycznie poprawiamy nasze standardy etyczne. Poprawa naszych standardów etycznych obejmuje poszanowanie życia ludzkiego. Poszanowanie życia ludzkiego oznacza również nieprowadzenie interesów z krajami zaangażowanymi w ludobójstwo, takimi jak Chiny. Wiąże się to również z laboratorium Wuhan. Dlaczego mielibyśmy finansować reżim angażujący się w badania nad Wzmocnieniem funkcji (ang. Gain of function), gdy popełniają ludobójstwo i umieszczają ludzi w obozach koncentracyjnych? Etyka... To bardzo ważne słowo.

 

© Copyright, Cyrus A. Parsa, The AI Organization, Inc, 2018- dla eWodnik.pl |
Tłumaczenie: Urszula Klimko | Link do artykuł w wersji angielskiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana w jakikolwiek sposób, za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz przechowywana w systemach gromadzenia i udostępniania danych bez zgody właściciela praw autorskich.

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila