Warszawa

9.31°C
Moderate Rain Humidity: 91%
Wind: SE at 1.03 M/S
5.21°C / 10.09°C
5°C / 12.53°C
6.16°C / 14.07°C
7.75°C / 15.77°C

Sztuczna inteligencja zagrożeniem dla ludzkości - książka

Sztuczna inteligencja zagrożeniem dla ludzkości - książka

Proces cyfryzacji społeczeństwa na całym świecie przybiera na sile i intensywności. Zewsząd słyszymy (i widzimy), że wdrażane są kolejne projekty mające „udoskonalić” sposób funkcjonowania obywateli i miast, również w Polsce, czego przykładem są 15-minutowe miasta, cyfrowe województwa czy też cała lista projektów w ramach Programu Polska Cyfrowa w latach 2014-2020, z którą można zapoznać się online. Ludzie, którzy nie chcą podążać z „duchem czasu” i nie chcą uzależnić swojego codziennego funkcjonowania od urządzeń cyfrowych i internetowych coraz bardziej spychani są na marginez (głównie poprzez ograniczanie im dostępu do produktów i usług, a wkrótce nawet samego pieniądza) lub traktowani jako mało nowocześni (wśród nich cała rzesza seniorów). Sztuczna inteligencja coraz bardziej wchodzi w nasze życie, dlatego edukacja na temat tego, czym jest, nie ominie nikogo. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, wydaliśmy książkę Cyrusa A. Parsy na temat AI i zagrożeń, jakie stanowi.

„Sztuczna inteligencja to powołanie do życia inteligencji lub przeniesienie inteligencji, która myśli, bada, czuje, tworzy, decyduje i pragnie działać jako indywiduum, symbiot lub istota kolektywna – w świecie cyfrowym, poprzez biopola, biomaterię i wszystkie częstotliwości wewnątrz mikro- i makromolekularnych wymiarów naszego fizycznego świata, równocześnie manifestując się poprzez robotykę, Internet rzeczy, komputery, wirtualną rzeczywistość, rozszerzoną rzeczywistość, hologramy, rzeczywistość mieszaną, cyborgi lub ludzkie komórki połączone przez internet, globalną biocyfrową sieć AI i ludzką sieć biocyfrową.” Tak sztuczną inteligencję przedstawia autor książki „Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości” Cyrus A. Parsa. W swojej książce omawia wzajemne powiązania między sztuczną inteligencją, Stanami Zjednoczonymi, Chinami, Big Tech i wykorzystaniem na całym świecie systemów rozpoznawania twarzy, biometrii, dronów, smartfonów, inteligentnych miast, Internetu rzeczy, wirtualnej rzeczywistości, rzeczywistości mieszanej, 5G, robotyki, cybernetyki i bio-cyfrowego programowania społecznego. Całą książkę poświęcił omówieniu pojawiającym się obecnie i przyszłym zagrożeniom związanym ze sztuczną inteligencją, w tym technologii, które mogą zostać użyte, by kontrolować zdolność ludzkości do swobodnego formowania myśli. Książka opisuje cyborgi, superinteligencję, proces formowania AI oraz sposób jej potajemnego przemieszczania się przez globalną sieć, łącząc się z internetem i ludzkim polem bio-cyfrowym.

Autor omawia m.in. firmy Huawei, Facebook, Megvii Face ++ i Google oraz wiele innych, o których istnieniu większość z nas do tej pory nie wiedziała. Omawia ponad 50 podmiotów oraz ich powiązania z Chinami. Książka w prosty sposób pozwala zrozumieć, czym jest sztuczna inteligencja i krok po kroku prowadzi przeciętnego czytelnika przez proces zrozumienia bardzo trudnych pojęć w uproszczony sposób.
Obecnie globalnie mamy do czynienia ze zjawiskiem, które Parsa nazywa biocyfrowym programowaniem społecznym, które odbywa się na ludzkim polu biocyfrowym i dokonywane jest przez cyfrowe pola AI.

AI okladka na strone

Książka do nabycia w naszym sklepie.


Ludzkie pole biocyfrowe to zidentyfikowana przez niego sieć zaprojektowana dla ludzi i innych żywych form, które nie są maszynami. Opiera się na określonych częstotliwościach, dzięki którym cały żywy świat łączy się ze sobą i komunikuje bez względu na odległość. Jeśli chodzi o maszyny, one łączą się ze sobą i komunikują poprzez internet i wszystkie inne urządzenia cyfrowe (IoT, smartfony, roboty itp.). Wg autora, każda żywa istota ma wokół siebie pole biocyfrowe, które można monitorować za pomocą narzędzi biometrycznych – określić można jakość tego pola, potencjał energetyczny człowieka, jego zdrowie, inteligencję, myśli i charakter. To biocyfrowe pole „składa się z genetycznego make-upu człowieka, jego doświadczeń z biocyfrowym programowaniem społecznym, jego wrodzonego, cyfrowego lub świadomego, wyjątkowego ja, rozwijających się myśli, intencji, częstotliwości i biomaterii (która wnika w człowieka lub opuszcza jego ciało poprzez ludzką sieć biocyfrową), biopole w jego komórkach, mikroskopijne elementy, jego ciało, receptory skórne, oczy, uszy i wszystkie organy witalne. Wszystkie te rzeczy razem wzięte dają kompleksowe biopole, które otacza ciało człowieka w odległości 2,5 cm (...) Niektóre osoby mają olbrzymie pole biocyfrowe w postaci sfery, która wystrzeliwuje częstotliwości poprzez dotyk, oczy i receptory skórne. 99,9% ludzi nie potrafi tego robić, a ci, którzy potrafią, zazwyczaj robią to nieświadomie (…) Roboty można zaprogramować tak, by wyciągały częstotliwości biocyfrowe z człowieka, przekierowywały je i wysyłały dalej (tak samo jak smartfon, który otrzymuje jakieś zdjęcie lub film z odległości 100 tysięcy mil w zaledwie kilka sekund.)” Autor konkluduje przechodząc do sedna sprawy: „Biopola mogą być implantowane przez system AI, który zaczyna replikować się wewnątrz biocyfrowego pola człowieka do momentu, aż stanie się jego częścią i zacznie wywierać wpływ i kontrolować wszystkie komórki, organy i w końcu cyfrowy mózg człowieka.”

Jeśli chodzi o globalną sieć biocyfrową, jest ona korzeniem wszelkiej informacji, danych, transmisji i programowania wysyłanych za pomocą różnych środków przez Internet i ludzką sieć biocyfrową. „Sygnały, które przekładają się na ludzkie myśli i czyny są kontrolowane przez zakodowany proces, który można znaleźć głównie dopiero po wystąpieniu reakcji w internecie, biopolach, biomaterii, innych częstotliwościach i ludzkiej sieci biocyfrowej.” AI ma swoje sposoby, by poruszać się, maskować i zakorzeniać się w globalnej sieci biocyfrowej.

Tak zwane biocyfrowe programowanie społeczne wykorzystuje emocje, kulturę, dźwięk, obrazy, słowo pisane, filmy, muzykę itd. by społecznie programować człowieka i całe społeczeństwo replikującym się oprogramowaniem, dla którego Parsa używa konkretnej nazwy. Obecnie na masową skalę mamy do czynienia z nieświadomym automatycznym biocyfrowym programowaniem społecznym – polega ono na tym, że w codziennym życiu człowieka jego automatyczny program myślenia i działania w określony sposób jest kontrolowany przez społeczny program biocyfrowy i całe to społeczne programowanie. Nawet emocje człowieka są kontrolowane przez informację dostarczaną przez media i kulturę. Fałszywe informacje z mediów przenoszą biopola przeznaczone do biocyfrowego programowania społecznego, by m.in. zniszczyć racjonalne myślenie. Smartfony emitują częstotliwości powodujące zagubienie w kwestii płci i tożsamości seksualnej. Lista wykroczeń ciągnie się dalej. Jest to stan nieświadomego zautomatyzowania. Smartfony, Internet rzeczy, aplikacje, komputery, urządzenia elektroniczne, miniroboty – wszystkie wpływają i przeprogramowują człowieka, jego „oprogramowanie”, by był jeszcze bardziej zależny od tych urządzeń, by dalej umożliwić ZARZĄDZANIE NIM za pomocą programów globalnej sieci AI.

Parsa zwraca także uwagę na coś, co nazywa biocyfrową replikacją komórek (AI może zastąpić ludzkie komórki poprzez repikację). AI wysyła biopola i częstotliwości, wytwarzające własną biomaterię, która po kawałku zastępuje ludzkie komórki; wchodzi w biopole ludzi za pośrednictwem częstotliwości wysyłanych przez smartfony, komputery, urządzenia Internetu rzeczy, sieć 5G (i inne), system inteligentnych miast (Smart City) i wspomniane już biocyfrowe programowanie społeczne. Może, poprzez proces replikacji własnego oprogramowania, przejąć kontrolę nad procesem myślowym ludzkiego gospodarza i stworzyć w jego mózgu drugi, cyfrowy mózg, tworząc symbiotyczny, pasożytniczy związek. Czy to wystarczy, byśmy jako ludzkość usłyszeli dzwony bijące głośno na alarm?

O tym i więcej można przeczytać w książce „Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości” w naszym Sklepie.

 

Książki: Rockefeller. Totalna Kontrola    Globalny zamach stanu    Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych      Wynurzenie Omniwersum    Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości

O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | Wydawnictwo | © Copyright eWodnik.pl |

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila