Warszawa

-3.61°C
Mist Humidity: 89%
Wind: SE at 5.14 M/S
-1.46°C / 1.59°C
0.94°C / 1.51°C
1.52°C / 2.78°C
2.02°C / 3.49°C

Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych- dr Karla Turner

Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych- dr Karla Turner


Ta książka to klasyka "podziemnej" ufologii, autorstwa zmarłej w 1996 r. dr Karli Turner. To druga z trzech książek opublikowanych przez zawodowego naukowca i pedagoga z Arizony, zmarłą na raka piersi w wieku zaledwie 48 lat. Do chwili śmierci (10 stycznia 1996 r.) edukowała środowisko akademickie w obszarze zjawiska uprowadzeń przez Obcych i prezentowała swoje badania szerokiej publiczności. Pojawiła się kilka razy w głównych mediach, a jej wykłady i wywiady są nadal dostępne w sieci.

Główna część książki składa się z ośmiu rozdziałów, każdy poświęcony jednemu z ośmiu przypadków uprowadzonych. Wszystkie kobiety występują pod pseudonimami. Materiał jest złożony i przeznaczony dla czytelnika z pewnym doświadczeniem i wcześniejszą wiedzą na temat zjawiska. Pracę śledczą autorki cechuje dokładność, a postępowanie z uprowadzonymi wysoki profesjonalizm. Stosowane przez nią dedukcyjne rozumowanie na podstawie zgromadzonych dowodów imponuje i świadczy o dużej inteligencji.

Jak można się było spodziewać po profesjonalnym naukowcu, była dobrą pisarką. Trzecia i ostatnia opublikowana przez nią książka- Masquerade of Angels (Maskarada Aniołów) została w rzeczywistości napisana równolegle z Porwanymi i w pewnym sensie pokrywa się z nią. Obie książki należą do najlepszych prac, jakie kiedykolwiek na ten temat wydano: poważne, inteligentne, przełomowe i odważne w konfrontacji z problemem.
 13-stronicowe wprowadzenie do książki jest jednym z najbardziej zwięzłych, eleganckich i dokładnych podsumowań tego, co wiedziano o zjawisku uprowadzeń w 1994 r. - obecnie niewiele więcej wiemy na ten temat. Zjawisko to jest złożone, wielowarstwowe i głębokie, a poważne śledztwo Turner ujawnia nieoczekiwane i zaskakujące szczegóły dotyczące zachowania i intencji porywaczy, a także bardziej niezwykłe, peryferyjne i rzadziej spotykane aspekty.
 Turner nie należała do ruchu New Age, a jej badania zachowują swoją kontrowersyjną reputację nawet teraz, 15 lat po śmierci autorki.

"Jestem zaszczycony, że poproszono mnie o napisanie tego krótkiego tekstu do wznowionego wydania książki dr Karli Turner Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych, klasyki w dziedzinie porwań przez obcych. Choć nie tak znana jak inni badacze uprowadzeń, tacy jak Budd Hopkins, David Jacobs czy John Mack, dr Turner wniosła ogromny wkład w ten fascynujący i bardzo kontrowersyjny kierunek badań, aż do swojej tragicznej, przedwczesnej śmierci w 1996 r., w wieku zaledwie 48 lat. Jej książki od jakiegoś czasu nie są drukowane, zatem to nowe wydanie jest mile widziane i można powiedzieć, że od dawna spóźnione. Plan jest taki, aby ponownie opublikować wszystkie jej tytuły, ale wydaje się, że warto zacząć właśnie od tego. Porwane to prawdziwa „książka badacza”. W przeciwieństwie do niektórych tytułów, w których autorzy rozprawiają o swoich teoriach, ta książka jest pełna surowych danych, koncentrując się na samych uprowadzonych. Decyzja dr Turner, by napisać książkę w ten sposób, zaowocowała lekturą, którą niektórzy mogą uznać za pogmatwaną. Czytelnicy oczekujący relacji, które wzajemnie się potwierdzają, po których następuje pojedyncze, zgrabne rozwiązanie będą rozczarowani. Historie w tej książce mogą być irytująco sprzeczne. Chociaż niektóre historie łączą wspólne wątki, doświadczenia mogą być bardzo różne, podobnie jak interpretacje i przekonania osób doświadczających tego zjawiska. Ale czy się to nam podoba, czy nie, taka jest natura bestii, a dr Turner była na tyle bystra, by to zobaczyć i dość wspaniałomyślna, by odstąpić bohaterom książki centralne miejsce. Powyższe fakty nie sugerują, że dr Turner nie była pasjonatką tematu lub że nie miała własnych przekonań na temat zjawiska uprowadzeń i tego, jak powinniśmy na to zjawisko reagować. Miała wyraźne przekonania, co jasno wynika z wielu jej książek i wywiadów. Ale była zdeterminowana, by jej własny głos nie zagłuszał tych osób, których historie i życie badała. W ten sposób wprowadza do domeny publicznej skarbnicę materiałów pochodzącą od samych uprowadzonych. To co otrzymujemy w wyniku takiego podejścia to prawdziwy wgląd w autentyczne doświadczenia ludzi, w przeciwieństwie do suchego opowiedzenia historii, zabarwionych własnymi przekonaniami autora.
 Owocem tej pracy, jak Czytelnik przekona się już za chwilę, jest intrygujący i niepokojący wgląd w jedną z największych tajemnic naszego wieku." Nick Pope Nick Pope pracował przez 21 lat dla rządu brytyjskiego w Ministerstwie Obrony, prowadząc tam w latach 1991-1994 projekt dotyczący UFO. Obecnie pracuje jako dziennikarz i prezenter zajmujący się szerokim zakresem tematów, w tym niewyjaśnionymi i alternatywnymi naukami.

PROLOG Indiana, 1954...
 − Przyszli do naszego domu i ustawili sprzęt w salonie − powiedziała Pat. – Najbardziej chcieli ze mną rozmawiać żołnierze z wojska. Ze mną − jedenastoletnią dziewczynką z głową pełną tajemnic. Obcy powiedzieli mi, że nie mogę nikomu powiedzieć, bo „będą tacy, którzy będą manipulować twoim umysłem.” I oto przyszli, sabotażyści, żołnierze armii. Dwie lekarki ustawiły swój sprzęt w sypialni, gdzie Pat otrzymała zastrzyk. − To sprawiło, że stałam się
 śpiąca – powiedziała – i leżałam na łóżku mojej mamy na jakichś ręcznikach i opowiedziałam im moją historię. Powiedziałam im nawet: „Jesteście w pokoju mojej mamy, gdzie byli ci Biali, świecący. Wy nie należycie do tego miejsca, ale oni tak”.

Portoryko, 1978...
 Dwóch obcych zabrało Beth zakrzywionym korytarzem w inne miejsce. Wyglądało jak „sala
 operacyjna”, a Beth bała się, że ją tam zabiją. Trzecia istota, trzymająca czarną skrzynkę, przesunęła się na pozycję za Beth. Kobieta nie widziała, co istota tam robiła, ale czuła, jakby jej głowa została otwarta, a mózg usunięty, wszystko bezboleśnie. Po tym, jak została „ponownie złożona w całość”, na głowę wylano jej zimny płyn. Kiedy ta procedura została zakończona, obcy stanęli przed nią, a Beth zdała sobie sprawę, że psychicznie jest inna. Zmieniły się jej myśli na temat świata, przepełniały ją nowe pomysły o Bogu i poczucie jedności wszelkiego życia w tym najwyższym źródle. Po tym bardzo duchowym przeżyciu nastąpiło dość fizyczne badanie, gdy obcy pobrali próbki jej skóry i włosów. Zjawił się też wyglądający na człowieka mężczyzna, z wdowim szpicem na czole, i wykonał pełne badanie jej ciała, w tym zabieg ginekologiczny. Potem wyjaśnił wiele rzeczy, mówiąc, że zarówno Beth, jak i inni ludzie zostali „wybrani” do wykonywania pewnych „prac” w przyszłości.

Teksas, 1992...
 − Zamaskowana kosmitka wyjaśniła, że jej rasa robi ludziom rzeczy, których nie powinna robić – powiedziała Amy. − Ona i kilka grup osobników jej rasy, i inni, chcą powstrzymać „nadużywanie” ludzi. Pracują z pewnymi ludźmi nad Ziemia, aby zatrzymać ten proceder. Pozostali ludzie w pokoju to byli eks-piloci, urzędnicy wojskowi i inni profesjonaliści. Oni wszyscy pracowali razem, aby zatrzymać te nadużycia.
 − Pokazała mi rzecz, którą wyciągnęła z mojej szyi i powiedziała: „To jest osadzone głęboko w rdzeniu kręgowym”. Rzecz ta, po aktywowaniu, kontrolowała mięśnie ciała. To blokowało mózg i samo stawało się „centralnym dowództwem” ciała. Nie chcę pamiętać jak lub dlaczego ta rzecz działała.

art print globalny porwane

Książka do nabycia w naszym sklepie.

O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | Wydawnictwo | © Copyright eWodnik.pl |

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila