Warszawa

9.31°C
Moderate Rain Humidity: 91%
Wind: SE at 1.03 M/S
5.21°C / 10.09°C
5°C / 12.53°C
6.16°C / 14.07°C
7.75°C / 15.77°C

Globalny zamach stanu

Globalny zamach stanu

Większości z nas termin „zamach stanu” zapewne kojarzy się z nagłym, jawnym przejęciem władzy, z żołnierzami lub czołgami wokół budynków rządowych, przejęciem mediów i tym podobne. Ale zamach stanu może być również tajny, pokojowy i stopniowy, z wykorzystaniem infiltracji instytucji publicznych i zagrożeń zewnętrznych (zdarzeń wyzwalających) w celu uzyskania społecznego poparcia dla totalitarnych działań.

Wydaje się, że to właśnie dzieje się teraz na globalną skalę, za pośrednictwem ponadnarodowych organizacji, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, G20 (z licznymi grupami interesariuszy), Unia Europejska i Światowe Forum Ekonomiczne (poprzez ich liczne centra, grupy robocze i tysiące Młodych Globalnych Liderów i Globalnych Infliencerów, oprócz corocznego szczytu dla światowych liderów politycznych, finansowych, akademickich i kulturalnych).

Nowa książka dr Jacoba Nordangårda, autora wydanej niedawno w Polsce książki "Rockefeller. Totalna kontrola", opisuje cały proces centralizacji światowej władzy, ujawnia metody i identyfikuje agentów, cytując ich własne słowa i deklarowane cele.

Sam autor tak opisuje swoją motywację do napisania kolejnej książki:

Wiosną 2019 r., kiedy właśnie skończyłem pisać moją poprzednią książkę, Rockefeller. Totalna kontrola, nie mogłem sobie jeszcze wyobrazić, jakie wydarzenia rozegrają się w kolejnym roku. Znaki ostrzegawcze były już jednak obecne.


Gorączka Grety Thumberg osiągnęła szczyt i pojawiły się wskazówki, że rok 2020 będzie rokiem dramatycznym. Był to rok, w którym miało się rozpocząć wdrożenie Porozumienia Paryskiego w sprawie klimatu z 2015 r. i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030. 2020 rok zapoczątkował to, co Organizacja Narodów Zjednoczonych nazwała „Dekadą Akcji".
Na początku 2020 r. świat ogarnęła pandemia Covid-19. Podczas gdy powaga sytuacji nabierała intensywności, w efekcie czego demokratyczne prawa i wolności niemal z dnia na dzień zostały zastąpione przez autorytarne mandaty, godziny policyjne i zamieszki, poczułem pilną potrzebę napisania tej książki.
Wszystko, przed czym ostrzegałem od lat w moich książkach, artykułach, wykładach i piosenkach, nagle stało się rzeczywistością. Nieludzka kontrola społeczeństwa Czwartej Rewolucji Przemysłowej rozwijała się szybko. Stało się jasne, że kryzys covidowy był częścią globalnego zamachu stanu, w którym stary system miał zostać zastąpiony nowym, w którym ludzkość miała zostać w pełni zintegrowana z systemem technologicznym.


Celem tej książki jest krótkie przedstawienie tego, co dzieje się na świecie, a także kontynuacja historii przedstawionej w książce Rockefeller. Totalna kontrola. Nawet jeśli uwaga opinii publicznej przesunęła się z kwestii zmian klimatycznych podczas kryzysu covidowego, agenda klimatyczna nadal przenikała wszystko. Pandemia stała się idealnym „zdarzeniem wyzwalającym” potrzebnym do wdrożenia niektórych drakońskich strategii klimatycznych, do których nawoływali ich zwolennicy, tacy jak James Lovelock, Torbjörn Tännsjö i Klub Rzymski, aby „ocalić planetę” i rozpocząć Wielką Transformację.
Moim celem jest próba wyjaśnienia, w jaki sposób podejmowane są decyzje na poziomie globalnym, czym jest Czwarta Rewolucja Przemysłowa, jakie prawdopodobne konsekwencje będzie miał dla ludzkości ten program, oraz zidentyfikowanie poszczególnych osób i zaangażowanych w tę agendę organizacji.
Książka ta, opublikowana po raz pierwszy w języku szwedzkim w listopadzie 2020 r., zawiera niektóre artykuły napisane w 2020 r., poprawione i rozszerzone o wydarzenia, które nastąpiły po kryzysie związanym z COVID-19, a także aktualizacje dotyczące tego, jak to się potoczyło i co było dalej. Ta historia nadal trwa.
Chciałbym przekazać moją wdzięczność innym bojownikom o wolność na świecie, którzy pomogli rozpowszechnić moją pracę, wśród których są na przykład amerykański badacz i pisarz Patrick Wood (redaktor naczelny Technocracy.news), Rypke Zeilmaker (Holandia), Urszula Klimko (Polska), Jarmo Nevalainen (Finlandia), Hans C. Faerden (Norwegia), Heather Stroud (Anglia), dr Martin Erdman (Szwajcaria) i wielu innych.
Muzyczne pozdrowienia dla mojego zespołu Wardenclyffe, Kristiana Karlssona, Koena van Baala i Stelli Tormanoff.
Dodatkowe podziękowania dla Hansa Holména za korektę i opis książki, Johan Laurell za dobre rady i dane statystyczne oraz Staffanowi Wennbergowi za nieocenioną pomoc przy publikacji  oraz oryginalny pomysł na tę książkę.


Na koniec podziękowania dla mojej ukochanej żony Inger za redakcję, projekt graficzny i częściowe tłumaczenie.
Książkę tę dedykuję moim córkom, Celii i Alvie, które, mam nadzieję, nie będą musiały przeżywać dystopijnej przyszłości, którą wielcy „planetarni opiekunowie” zaplanowali dla ludzkości. Nieważne co się stanie, zrobię co w mojej mocy, aby nie dopuścić do realizacji tego planu ucząc się, badając, gromadząc dane i udostępniając istotne informacje. Ta książka to mój wkład w tę walkę.

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila