Warszawa

-3.61°C
Mist Humidity: 89%
Wind: SE at 5.14 M/S
-4.1°C / -0.38°C
-1.46°C / 1.59°C
0.94°C / 1.51°C
1.52°C / 2.78°C

DEMISTYFIKACJA ASTROLOGII: “Zodiak tropikalny – starożytny blef”

DEMISTYFIKACJA ASTROLOGII: “Zodiak tropikalny – starożytny blef”


Ogromny poziom przekłamania praktycznie każdej dziedziny życia w obecnym świecie nie dziwi już chyba nikogo. W erze internetu ukrywanie wiedzy przestało być możliwe, zatem kontrolerzy matrixa zmieniają strategię z blokowania dostępu do niej, do zalania nas nieskończoną ilością informacji, w których odnaleźć się nie sposób. Pomieszanie prawdy z fałszem, jak również jej odwrócenie przy zachowaniu pierwotnej symboliki wprowadza chaos i podziały. Bez względu na narzędzia, efekt jest ten sam – dezinformacja, zatajanie prawdy, tak, aby kolektyw nie odkrył prawdy o „władcach marionetek” od milenni kontrolujących naszą rzeczywistość, ani o nas samych.

Astrologia – historyczny kontekst matrixa

Astrologia, zwana w starożytności „królową nauk”, jest w istocie jedną z najniebezpieczniejszych dziedzin demaskacji konstruktu matrixa – ponieważ prawdziwa astrologia to klucz, kod do tej rzeczywistości. W następnym artykule skupię się na wyjaśnieniu dokładnie jak działa mechanizm matrixa i w jaki sposób astrologia się w niego wpisuje, natomiast na początku chciałabym się zająć jednym z fundamentalnych problemów w astrologii, ujmującym jej wiarygodności i roli – obecności dwóch różnych zodiaków – tropikalnego i syderycznego.

Geneza obecnego stanu rzeczy sięga starożytności, a konkretnie czasów cesarstwa zachodniorzymskiego. Wydarzenia ostatnich lat, których pozytywnym aspektem jest globalne ujawnianie spisków, intryg, tajnych porozumień i przymierzy ciągnących się od (setek) tysięcy lat, obnażają istnienie zakulisowych struktur na najwyższych szczeblach światowych, gdzie szare eminecje bawią się losem nieświadomego kolektywu. Technicznie kontrola utrzymywana jest przez „Trójkoronę władzy” – niezależne ‘państwa-miasta’ – Vatican City, City of London, Washington DC. Dwa ostatnie podlegają pod Vatican City, który jest... ostatnim reliktem Cesarstwa Rzymskiego. Zatem upadek Cesarstwa Rzymskiego to mit. W rzeczywistości mamy do czynienia z nieprzerwanym kontinuum jednej i tej samej polityki przez milenia. Ponieważ astrologia jest kodem matrixa - taktyki fałszowania tej wiedzy stosowane były od wieków, zaś opinii publicznej podawane są wyssane z palca teorie mające na celu chronić umyślne kłamstwa systemu.

Zodiak tropikalny i syderyczny

Łacińskie słowo ‘Astrologia’ pochodzi z greki i oznacza „naukę o gwiazdach”. Jak sama nazwa wskazuje odnosi się ona do obserwacji nieboskłonu oraz ruchu ciał niebieskich. Astrologiczne wzmianki odnajdujemy w tekstach sumeryjskich, Vedach, które dowodzą, że wiedza ta była powrzechnie znana conajmniej 5000 lat przed naszą erą, a istnieją przesłanki wskazujące na nawet 10 000 lat p.n.e.

Pierwotna astrologia różniła się od dzisiejeszych skomputeryzowanych technik. W przeciwieństwie do nas w XXI wieku, starożytni obserwowali niebo – ruch planet poprzez gwiezdne konstelacje, wypatrywano znaków i omenów śledząc wschody i zachody planet i gwiazd. Przyglądano się kolorytowi nieba, ciał niebieskich, obserwowano korespondujące fazy księżyca i na tej podstawie prowadzona była dywinacja. Zatem starożytna astrologia była nierozerwalnie połączona z astronomią, była to jedna uniwersalna nauka.

Słowo ‘zodiak’ pochodzące z greki oznacza ‘krąg zwierząt’. Zodiak to nic innego jak krąg 12 konstelacji (oryginalnie było 13), na tle których, z perspektywy Ziemi, poruszają się planety, słońce i księżyc. Starożytni śledzili wędrówkę ciał niebieskich na tle właśnie tychże konstelacji, jak również obserwowali inne gwiazdy, znajdujące się w innych gwiazdozbiorach, poza pasem zodiakalnym. Zodiak konstelacyjny został potem uproszczony, przyporządkowując wszystkim 12 konstelacjom po 30 stopni, i w tej formie nosi on nazwę syderyczny. Jest to zodiak opisujący faktyczne (a właściwie ‘najbliższe prawdy’) położenie planet. Zodiak ten używany był przez kultury starożytne – Chaldejczyków, Babilończyków, Egipcjan, Majów czy Indii.

Używając przykładowo aplikacji Stellarium każdy ma możliwość zweryfikować te pozycje. Stellarium to program astronomiczny, odwzorowujący dokładnie takie pozycje planet na tle konstelacji, jakie zobaczymy danego dnia dokonując wizualnej obserwacji nieba.

Ilustracja poniżej pokazuje rzeczywiste położenie Słońca, a przy okazji także Wenus i Saturna, dnia 10 stycznia 2023.

Ewa Wolny 1
Ilustracja: Rzeczywista pozycja Słońca na niebie dnia 10 Stycznia 2023

Jak widać Słońce znajduje się pod koniec gwiazdozbioru Strzelca (Sagittarius) i za kilka dni przejdzie do gwiazdozbioru Koziorożca (Capricornus). I tutaj pojawia się konsternacja – albowiem ‘mainstreamowa’ astrologia informuje, że Koziorożec to okres od 22 grudnia do 19 stycznia...

‘Mainstreamowa’ astrologia, czyli astrologia zachodnia tropikalna, używa tak zwanego zodiaku tropikalnego. Oficjalna narracja mówi o tym, że jest to zodiak (podejście do zodiaku) podporządkowany porom roku i niezmienny. Konkretnie chodzi o przyporządkowanie dacie równonocy wiosennej początka znaku Baran – stąd znak Barana rozpoczyna się od 20 Marca.

Oficjalne wprowadzenie zodiaku tropikalnego przypisywane jest Ptolemeuszowi około I-II w.n.e. co przypada na czasy gdy Cesarstwo Rzymskie rozciągało się od Atlantyku po Bliski Wschód. Zatem narzucenie jednolitej narracji podległym kulturom było oczywistą kwestią.
Problem z zodiakiem tropikalnym jest taki, że ignoruje on zjawisko precesji równonocy, którego odkrycie przypisywane jest greckiemu astronomowi Hipparchusowi (II w.p.n.e), choć Vedy wskazują, że było ono znane już tysiące lat wcześniej.

Precesja równonocy jest kluczowym zjawiskiem astronomicznym i astrologicznym. Oficjalna narracja tłumaczy, że precesja jest efektem „kołysania” się planety Ziemia w cyklach okolo 26 000 lat, przez co na przestrzeni tysiącleci obserwując ten sam punkt nieba – zobaczymy inną konstelację (każdą z 12 ale licząc od tyłu - stąd precesja). Zatem w dzień równonocy wiosennej (bądź każdy inny dzień) na przestrzeni tysiącleci będziemy obserwowac Słońce na tle innej konstelacji, a nie jedynie Barana. Precesja jest też powodem, dla którego na przestrzeni tysiącleci inne gwiazdy znajdują się nad biegunem północnym.

Zjawisko precesji nie jest tematem tego artykułu, więc powstrzymam się od rozwijania tego wątku, ale warto wspomnieć, że istnieje alternatywna teoria na ten temat, która nawiązuje do ruchu spiralnego gwiazd.

Co ciekawe zodiak tropikalny, który przypisuje równonocy wiosennej (20 marca) stałą pozycję 0° Barana każdego roku jest w użytku od czasów Ptolemeusza – II w.n.e kiedy to w zodiaku syderycznym równonoc wiosenna również przypadała w tym samym miejscu! Czyli obie te pozycje nakładaly się. Dziś natomiast, niecałe 2000 lat póżniej, zodiak tropikalny nadal zakłada, że równonoc wiosenna znajduje się w 0° Barana (Aries), podczas gdy zodiak syderyczny wskazuje na około 5-6° Ryb (Pisces), co demonstruje poniższa ilustracja.

Ola Wolny 2
Ilustracja: Rzeczywista pozycja Słońca na niebie dnia 20 Marca 2022 – równonoc wiosenna

Zamierzony blef

Pytanie powstaje - dlaczego Ptolemeusz, bądź inni astronomowie czy astrologowie przed nim, wybraliby akurat konstelację Barana, w której w owych czasach rzeczywiście (nie)przypadkowo równonoc przypadała, na początek zodiaku tropikalnego, zamrażając tym samym tę pozycję na tysiąclecia w przyszłość?

Nie ma to żadnego dobrego uzasadnienia i jest niczym innym jak dorabianiem ideologii do faktu, podczas gdy w istocie mamy do czynienia z kolejnym momnumentalnym historycznym blefem. Zodiak tropikalny nie ma żadnego sensu i opisuje pozycje z przed prawie 2000 lat, w efekcie czego posługując się zodiakiem tropikalnym udajemy, że planety znajdują się w pewnych pozycjach na niebie, w których w rzeczywistosci wcale ich nie ma! Różnica pomiędzy tymi dwoma zodiakami wynosi obecnie około 24 stopnie, zatem jest to prawie cała długość znaku zodiaku.

art print globalny omniwersum

Książka do nabycia w naszym sklepie.


Implikacją tej perfidnej historycznej konfabulacji jest to, że wszelkie odczyty astrologiczne bądź techniki prognostyczne oparte na zodiaku tropikalnym dają zafałszowane rezultaty, ponieważ dane wejściowe są błędne. Wszelka zbieżność z rzeczywistością, bądź ich trafność wynika z faktu, że aspekty międzyplanetarne (koniunkcje, kwadratury, opozycje, itd) pozostają niezmienne bez względu na to czy użyty jest zodiak tropikalny czy syderyczny, oraz z tego, że pozycje planet w znakach czy domach mogą się powtarzać. Zatem matrix wciąż gra tą samą kartą – zafałszować, odwrócić, pomieszać prawdę z kłamstwem, tak byśmy nigdy nie poskładali wszystkich puzzli.

Ostatnie 3 lata światowej agendy, demonstrują ponad wszelką wątpliwość, iż zadziewające się wydarzenia są nie tylko skrupulatnie planowane przez ‘elity’ tego świata, ale ich timing jest finezyjnie dobrany w zgodzie z pewnymi cyklami znanymi z astrologii Babilońskiej (Babilon jest tu nieprzypadkowy), tak, aby wydarzenia te były wspierane przez pewne kosmiczne energie, a tym samym, aby łatwiej było przekonać kolektyw do autentyczności pewnych okoliczności (zaraza, wojna, itp). Zatem elity tego świata są nie tylko w pełni świadome czym jest astrologia, ale aktywnie jej używają. Oczywiście astrologia babilońska opiera się na zodiaku syderycznym, nie tropikalnym.

Podobno J.P. Morgan powiedział kiedyś: „Milionerzy nie używają astrologii, miliarderzy tak”. A ja tylko dodam, ze to tylko czubek góry lodowej...

Autor: Ola Wolny dla eWodnik.pl
Wiecej o autorze znajdziesz tutaj. | Copyright Ewodnik.pl

Książki: Rockefeller. Totalna Kontrola    Globalny zamach stanu    Porwane: uprowadzenia ludzi i agenda Obcych      Wynurzenie Omniwersum    Sztuczna inteligencja: zagrożenia dla ludzkości

O nas | Współpraca | Instagram | Telegram | Wydawnictwo | © Copyright eWodnik.pl |

Image

Portal ewodnik.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby obecnego czasu- to okres zmiany paradygmatów w każdej dziedzinie ludzkiej cywilizacji. To platforma stworzona do publikacji niezależnych informacji i edukacji.

Newsletter

Otrzymuj wiadomości na maila